چرا برای استارت آپ ها pitch deck حائز اهمیت است؟
اهمیت این موضوع را از زبان مارک آندرسن، سرمایه گذار خطر پذیر می شنویم:
مدیریت بهینه کارکنان با توجه به هرم سلسله مراتب نیازهای انسانی
این نظریه در میان بینش‌های حاصل از جنبش روابط انسانی در مدیریت مقارن با دوران رکود اقتصادی بزرگ غرب از اهمیت ویژه برخوردار است و نظریه‌ای بنیادین محسوب می‌شود.
آشنایی با انکوباتور y combinator
Y Combinator به عنوان برترین شتاب دهنده راه اندازی در سراسر جهان در نظر گرفته می شود.
وجود ۱۱۴۱ آیه و روایت در رابطه کار/آیه ۶۱ سوره هود؛ آشکارترین آیه‌ در رابطه با کارآفرینی
هزار و ۱۴۱ آیه و روایت معتبر درباره کار و کارآفرینی وجود دارد که بعضی از آن‌ها کار را هدف خلقت، شعار مؤمن، جهاد، عزت، شخصیت، ارزش، عامل اعتماد به‌نفس و... می‌شمارد کمااینکه آشکارترین آیه‌ای که می‌توانیم درباره کارآفرینی بر روی آن تمرکز کنیم، آیه ۶۱ سوره هود است.
شغل امام حسين (علیه السلام) چه بود؟
جواب اين است: برخلاف بسياري از مردم آن زمان كه صرفا از بيت‌المال سهم مي‌گرفتند، امام حسين (علیه السلام) و البته همه ائمه‌اطهار (علیهم السلام) به معني دقيق كلمه شغل داشتند و از سهميه ماهانه بيت‌المال امرار معاش نمي‌كردند.
استراتژی خروج، یکی از مهم ترین نکاتی که در استارتاپ باید بدانید
آیا همه استارتاپ ها باید به موفقیت برسند؟! اصلا موفقیت استارتاپ چیست؟
11 چالش مسیر کارآفرینی
چالش شماره 11
11 چالش مسیر کارآفرینی
چالش شماره 10
کارآفرینی در منظر وحیانی (بخش 2)

در ترویج کار و کارآفرینی، اندیشه خیرخواهانه پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله، مورد تصدیق مورخان و صاحب نظران بوده و هست و آن چه از سخنان ایشان استفاده می شود، این است که در شکوفا کردن استعدادهای نهانی و جامه عمل پوشاندن به آرمان ها و تبدیل مرحله فکر و اندیشه به عمل و محصول، ده گام اساسی زیر را باید طی نمود.

پدر علم کارآفرینی کیست؟
جوزف شومپیتر در فوریه ۱۸۳۳ در شهر تریش (Triesch)، واقع در امپراتوری اتریش به‌ دنیا آمد.
کارآفرینی در منظر وحیانی (بخش 1)
قرآن کریم با تأکید بر عناوین و مواضع مختلف، اهمیت اقتصاد و کار و کارآفرینی را مورد تأکید قرار داده است، که موارد ذیل برخی از آن هاست:
اولین کارآفرین تاریخ کیست؟

کرزوس، که در قرن ششم پیش از میلاد پادشاهی پادشاهی لیدیا در آسیای صغیر را اداره می کرد، به دلیل ضرب اولین سکه جهان، مشهور شده و بدین ترتیب، رگ حیات هر تجارت را با یک تلنگر ایجاد می کند: جریان نقدینگی. علاوه بر این ، سبک زندگی پر زرق و برق او به کارآفرینان در طول تاریخ چیزی داده است که از آن یاد می کنند.