نشست تجاري بین ایران، ازبکستان و قرقیزستان

زمان برگزاری:
30 مهر الی 4 آبان 1397

آدرس دبیرخانه:
-

برگزارکنندگان :
معاونت علمی و فناوری رياست‌جمهوري

سایت کنفرانس:
www.isti.ir

نشست تجاري بین ایران، ازبکستان و قرقیزستان با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در روزهای 30 مهر تا 4 آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد. این برنامه شامل نشست‌های تجاری مشترک با شرکت‌های متناظر ازبکستانی و قرقیزستانی و بازدیدهای صنعتی و تجاری است. شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور متقاضی حضور در هیات تجاری همراه، می‌توانند ثبت‌نام و از خدمات حمایتی اعزام و اقامت برخورد شوند.
رویداد اقتصادی اجلاس سران سرمایه گذاری اسلامی

زمان برگزاری:
23 اسفند ماه 97

آدرس دبیرخانه:
-

برگزارکنندگان :
انجمن اجلاس سران سرمایه گذاری اسلامی و انجمن IFN

سایت کنفرانس:
events.economist.com

سرمایه گزاری اسلامی، به معنی خدمات مالی و سرمایه گزاری که کاملا با مبانی شرع منطبق است، در دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است. برآورد بانک جهانی از سرمایه گزاری در زمینه کسب و کارهای حلال که بیشتر آن در خصوص بانکداری اسلامی بوده ، 2 تریلیون دلار بوده است. هنوز هم فضای مناسبی برای کار در این زمینه وجود دارد و پیش بینی می شود تا پایان سال 2018 رشد 1 تریلیون دلاری خواهد داشت. اجلاس سران سرمایه گذاری اسلامی با همکاری انجمن IFN این رویداد را در 23 اسفند ماه در شهر کوالالامپور مالزی برگزار می کند.

اجلاس اقتصاد اسلامی جهانی 2018

زمان برگزاری:
8 و 9 آبان ماه 1397

آدرس دبیرخانه:
-

برگزارکنندگان :
مرکز تجارت و صنعت و مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی

سایت کنفرانس:
www.giesummit.com

اجلاس اقتصاد اسلامی جهانی بزرگترین و جامع ترین انجمن اقتصادی اسلامی جهان است که توسط مرکز تجارت و صنعت و مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی برگزار می گردد. این اجلاس در تاریخ 8 و 9 آبان ماه سال جاری در جمیرا در ایالات متحده عربی با محوریت اقتصاد اسلامی، صنعت حلال، دانش اسلامی،هنر و طراحی مد اسلامی برگزار می گردد.

کارگاه آموزشی بین المللی دو روزه سرمایه گذاری و بانکداری اسلامی

زمان برگزاری:
شهریور و مهر ماه 1397

آدرس دبیرخانه:

برگزارکنندگان :
مرکز اقتصاد و بانکداری اسلامی الهدی

سایت کنفرانس:
www.alhudacibe.com

  • مرکز اقتصاد و بانکداری اسلامی الهدی کارگاه آموزشی دو روزه سرمایه گذاری و بانکداری اسلامی را در کشور های مختلف در سال 2018 میلادی برگزار می­ کند. علاقمندان به شرکت در این کارگاه می­توانند با مراجعه به سایت آن مرکز نسبت به ثبت نام در دوره مذکور اقدام نمایند. در پایان دوره مذکور مدرک شرکت در دوره نیز به شرکت کنندگاه اعطاء می گردد.
سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری سال ۲۰۱۸

زمان برگزاری:
۱۱ تا ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۷

آدرس دبیرخانه:

برگزارکنندگان :
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

سایت کنفرانس:
http://iasp2018isfahan.com

موضوع اصلی این کنفرانس «حرکت به‌سوی شهرها وجوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری» بوده و در این رویداد چگونگی بهره‌مندی از ظرفیت‌ نهادهای توسعه فناوری به‌ویژه پارک‌های علم و فناوری برای رفع مشکلات شهرها و رسیدن به توسعه پایدار بررسی خواهد شد. همچنین ۳۵ مقاله کامل از ۲۲ کشور در روزهای برگزاری کنفرانس به‌صورت شفاهی ارائه خواهد شد.
چهارمین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با تاکید بر بهبود محیط کسب و کار

زمان برگزاری:
13 و 14 شهریور 1397

آدرس دبیرخانه:
خیابان کارگر شمالی خیابان شانزدهم دانشکه کار آفرینی دانشگاه تهران ،مرکز همایش ها

برگزارکنندگان :
دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران - دفتر دیدبان جهانی کارآفرینی

سایت کنفرانس:
wwwice2018.ut.ac.ir

پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین، دومین و سومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی (دو سالانه) در سالهای گذشته به منظور بررسی واحصاء راهکارهای بهبود وایجاد شرایط محیطی کارآفرینانه؛ چهارمین کنفرانس بین­ المللی کارآفرینی (ICE2018) با تاکید بر بهبود محیط کسب و کار در تاریخ­های 13 و 14 شهریور 1397 توسط دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و با همکاری دانشگاه­های معتبر داخلی و بین ­المللی برگزار می­شود.