نشست ایده‌پردازی و طرح‌ریزی کسب و کار صنایع فرهنگی قرآنی و هنر اسلامی ایرانی «طلوع برکت»

نشست ایده‌پردازی و طرح‌ریزی کسب و کار صنایع فرهنگی قرآنی و هنر اسلامی ایرانی «طلوع برکت»

به همت مرکز رشد و شکوفایی فناوری های قرآنی سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور نشست "طلوع برکت" برگزار شد.

نشست ایده‌پردازی و طرح‌ریزی کسب و کار صنایع فرهنگی قرآنی و هنر اسلامی ایرانی «طلوع برکت» چهارشنبه 30 دی ماه با حضور رحیم خاکی قاری بین‌المللی، حامد جعفری تهیه کننده انیمیشن شاهزاده روم، سید مهدی دبستانی تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای و سید علیرضا هاشمی نکو مربی کار آفرینی و مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و علاقه‌مندان به ایده‌پردازی قرآنی در سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهدی بیاتی معاون اجرایی مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی طی سخنانی با اشاره به این که در کشور ما جلسات هم‌اندیشی، مراکز رشد و ایده‌پردازی‌ها در حوزه فناوری‌ شکل گرفته و حتی اتفاق‌های خوبی هم در این حوزه‌ها رخ داده است، گفت: جای ایده‌پردازی‌های در خصوص فناوری‌های قرآنی در کشور ما خالی بوده و ادامه دارد.

وی با تأکید بر ظرفیت‌های خوب ایران در حوزه خلاقیت، گفت: تلاش داریم با وارد کردن این مباحث به سطح دانشگاه‌های مختلف کشور کمک کنیم موضوع‌های دینی به واسطه تکنولوژی‌های مدرن به تولید مباحث دینی کمک کند و از سوی دیگر یک کسب و کار دینی در کشور شکل بگیرد.

بیاتی با خاطرنشان کردن این مسأله که محصولات مرتبط با مباحث دینی ما عمدتا وارداتی است، گفت: مرکز رشد قرآنی که زیر مجموعه سازمان فعالیت‌های قرآنی است، تلاش دارد هم افراد ایده‌پرداز را شناسایی کند و هم با برپایی کارگاه‌های لازم به این افراد آموزش داده و در نهایت به ایجاد گروه‌های ایده‌پردازی و به محصول رساندن ایده‌ها کمک کند.

وی چشم‌انداز فعالیت‌های مرکز رشد قرآنی را گسترش فعالیت‌ها به سراسر کشور و برگزاری نشست‌های دانشگاهی در حوزه پردازش خلاق ایده‌ها دانست و افزود: تلاش داریم از مجموعه نظرات ارایه شده در جلسات به تکنولوژی‌هایی برسیم که قابل ارایه به کسب ‌وکارهای قرآنی باشد.

معاون اجرایی مرکز رشد فناوری ها و هنر قرآنی اظهار امیدواری کرد در ماه‌های آینده این جلسات در دانشگاه‌های کشور برگزار شود و افزود: فضای دفتر مرکز رشد طوری طراحی شده که درهای آن به سوی همه افرادی که ایده‌ دارند باز است و صاحبان ایده هم مورد حمایت قرار خواهند گرفت و هم در حوزه ارایه فضای کاری، ایجاد تسهیلات برای درفات وام بانکی و ... به آنها کمک خواهیم کرد.

در ادامه این مراسم سید علی رضا هاشمی نکو مربی کارآفرینی و مدرس دانشگاه علامه طباطبایی کارگاه ایده‌پردازی و کارآفرینی قرآنی را برگزار کرد
نشست ایده‌پردازی و طرح‌ریزی کسب و کار صنایع فرهنگی قرآنی و هنر اسلامی ایرانی «طلوع برکت»
کلیه حقوق برای مرکز رشد سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور محفوظ بوده و بازنشر مطالب منتشر شده تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.