برگزاری ۲ نشست‌ هم‌اندیشی تبیین نحوه تعامل با مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی

برگزاری ۲ نشست‌ هم‌اندیشی تبیین نحوه تعامل با مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی

مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی جهاد دانشگاهی دو نشست هم‌اندیشی با «مسئولین موسسات فعال قرآنی استان تهران» و «مسئولین و کار‌شناسان قرآنی نهادهای دانشگاهی استان تهران» را برگزار می‌کند.


مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی جهاد دانشگاهی دو نشست به منظور هم‌اندیشی پیرامون نحوه تعامل و همکاری میان سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و به طور خاص، مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی با موسسات قرآنی و نهادهای دانشگاهی استان تهران برگزار می‌کند.
اهداف این نشست‌ها، معرفی سازمان و مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی توسط مسئولین سازمان و اعلام نظر شرکت کنندگان در نشست درباره نحوه تعامل و همکاری با مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی خواهد بود.
مرکز رشد فناوری‏‌ها و هنر قرآنی، یک مرکز رشد تخصصی با تمرکز بر توسعه کسب‏ وکارهای قرآنی، دینی و فرهنگی است. این مرکز، به همت سازمانِ فعالیت‌‏های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی ایجاد شده که به عنوان سازمانی پیش‌رو و پژوهش محور، توسعه و ترویج فرهنگ و علوم قرآنی در بین دانشگاهیان کشور را وظیفه اصلی خویش تعریف نموده است. مرکز رشد فناوری‏‌ها و هنر قرآنی، مجموعه‏‌ای است تحت مدیریت متخصصان حرفه‌ای که با ارائه خدمات حمایتی پیوسته و قابل دسترسی و ارائه مشاور‌ه‌های لازم، زمینه ایجاد و رشد کسب‏وکارهای قرآنی و فرهنگی را مهیا می‌‏نماید. این مرکز تلاش دارد تا حلقه مفقوده تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی سازمان‌های علمی و فرهنگی در زمینه فناوری‌های فرهنگی، دینی و هنر اسلامی ـ ایرانی باشد.
اهداف مرکز رشد فناور‏ی‏‌ها و هنر قرآنی
مرکز رشد فناور‏ی‏‌ها و هنر قرآنی، در راستای توسعه کسب‏ و کارهای قرآنی-فرهنگی شکل گرفته است چراکه از طرفی، امروزه نوآوری و دانایی به محور توسعه کشور‌ها تبدیل شده و در این اقتصاد‌ها، مراکز رشد در فراهم ‏سازی شرایطی مناسب برای کسب‏ وکارهای نوآورانه نقش کلیدی دارند. از طرف دیگر، توسعه کسب‏ و کارهای فرهنگی و موضوع کارآفرینی فرهنگی با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان، نقش کلیدی در توسعه اجتماعی – اقتصادی کشور‌ها داشته است.
از مهم‌ترین اهداف مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی می‌توان به بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای فناورانه قرآنی – فرهنگی، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان فعال در حوزه قرآن و فرهنگ، کمک به رونق اقتصاد کشور به وسیله ترویج صنایع فرهنگی و دینی در سطح ملی و بین‌المللی، ایجاد فضای لازم جهت گسترش و رشد واحدهای خرد و کوچک قرآنی و فرهنگی، کمک به تولید دانش نوین و فناوری در زمینه‌‏ی نوآوری‏های قرآنی و کسب‏ وکارهای فرهنگی، تدوین و ارائه آموزش‌های علمی ـ کاربردی و دوره‌های عالی پژوهشی با همکاری دانشگاه‌ها در راستای بسترسازی جهت ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب در زمینه ‌های قرآنی –فرهنگی، تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری‌های قرآنی قابل عرضه به بازار در سطح منطقه با بهره‌گیری از توان و فرصت‏های موجود در استان تهران و کشور اشاره کرد.
تاریخ دو نشست هم‌اندیشی
یادآور می‌شود مرکز رشد فناوری‏‌ها و هنر قرآنی، یک مرکز رشد تخصصی است و محور تمرکز آن، ایده‏‌ها و کسب‏ و کارهای نوآورانه در حوزه قرآن، دین و فرهنگ است که دو نشست «هم‌اندیشی با مسئولین موسسات فعال قرآنی استان تهران» ۱ آذر و «هم‌اندیشی با کار‌شناسان قرآنی نهادهای دانشگاهی استان تهران» ۴ آذر در سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌گردد. ساعت برگزاری هر دو نشست از ۱۵ تا ۱۷ روزهای یاد شده تعیین شده است.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مرکز رشد فناوری‌ها و علوم قرآنی جهاد دانشگاهی می‌توانند با شماره‌های ۲۵۴-۲۴۸- ۲۳۹ -۰۲۱۶۶۴۱۰۱۸۰ تماس حاصل نمایند.
کلیه حقوق برای مرکز رشد سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور محفوظ بوده و بازنشر مطالب منتشر شده تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.