سدره چيست؟

«سدره» بنیادی فرهنگی است که کار خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است.
ايده ما توليد محتوا و محصول برای ارائه سبك زندگی یک كودك مسلمان است. هر آنچه می تواند نياز یک كودك مسلمان باشد، هويت او را بسازد يا به رشد انديشه و مهارت در او كمك كند، می تواند موضوع فعاليت ما در "سدره" باشد.
از قابي با سوره های قرآن براي ديوار اتاقش تا يك كتاب قصه درباره ی كودكی هم آيين او در گوشه ای از دنيا ...
مخاطب ما كودكان مسلمان و تمام كودكان در هر کجای اين جهان هستند و ما مشتاقانه تلاش می كنيم تا "سدره" قدمی هر چند كوچك براي شكوفایی همه آنان باشد.

ما در سدره چه می كنيم؟

١. محصول كودك توليد می كنيم و اينها نمونه ای از محصولات ماست.
محصولات تبليغی مانند سربند و پرچم
قاب های اتاق كودك
كتابچه يونا؛ یونا داستان پرنده ای است که روی درختی در برکه غدیر لانه دارد و با لحنی کودکانه روایتگر داستان غدیر برای بچه هاست. نویسنده داستان خانم کلر ژوبرت است.

دست بازی؛
دست بازی عنوان مجموعه جدید از محصولات سدره است که به پرورش خلاقیت کودکان و افزایش مهارت های مختلف در آن ها توجه دارد. فراهم کردن فضایی فیزیکی برای برگزاری کارگاه های کودک و فروشگاهی برای محصولات با عنوان «فروشگاه کارگاه سدره» مهم‌ترین هدف ما در سال آینده است.

٢. كارگاه و رويداد برگزار می كنيم.
یکی از اهداف ما تولید محتوای آموزشی برای کودکان در قالب کارگاه های کودک است. برگزاری رویدادهای مختلف خصوصا در مناسبت های دینی از دیگر تجربیات گروه است.
رویداد جشن بادکنک ها به مناسبت سوم شعبان
جشن سه روزه ی پرواز یونا به مناسبت غدیر

۳. حضور در اجتماع عظیم اربعین
گروه سدره با کمپینی با نام  Hussain United us فعالیت خود در حوزه امام حسین(ع) را دنبال می کند. هدف این کمپین آشنایی کودکان با امام حسین(ع) است. در سال ۱۳۹۵ موکب کودکان حسین توسط گروه در عمود ۷۴۱ برپا شد و میزبان تعداد زیادی کودک زائر از کشورهای مختلف بود.


معرفی می کنیم؛ طاها و نورا

طاها و‌نورا دوستان سدره هستند و طراحی شده اند تا واسطه انتقال پیام به کودکان باشند. تا به حال مجموعه سه قصه «طاها و نورا در اربعین» توسط خانم کلر ژوبرت نوشته شده است.

96/12/12