» » » استارت آپ های Fintech اسلامی درصدد ظهور در جنوب شرقی آسیا
استارت آپ های Fintech اسلامی درصدد ظهور در جنوب شرقی آسیا

زمان برگزاری:

آدرس دبیرخانه:

برگزارکنندگان :

سایت کنفرانس:

وینی لاور: در شرکت سرمایه گذاری مستقر در سنگاپور، ما به بخشهای نوظهور فناوری در سراسر آسیای جنوب شرقی توجه می کنیم، و شاهد افزایش پتانسیل رشد جدید در یک تجارت سنتی دست نخورده و بکر هستیم. 
معدود افراد غیرمسلمان حتی از صنعت مالی اسلامی اطلاع دارند. کمتر کسی هنوز می داند که کریدور مالزی-سنگاپور-اندونزی زمینه پرورشی برای نوآوری در صنعت است.
بنگاه های پیشرفته اسلامی در این منطقه با جذابیت یالایی خدمات دیجیتال ارائه می دهند. بازار برتر جنوب شرقی آسیا اندونزی است که بیشترین جمعیت مسلمانان جهان با بیش از 230 میلیون نفر را در خود جای داده است. اما برخی از استارت آپ ها در حال حاضر جهانی هستند، زیرا سرویس های آنلاین و موبایل آنها دارای دو مزیت قابل توجه است. این سرویس ها -به ویژه تأمین مالی هم تایان و تأمین مالی جمعی- به راحتی توسط 1.9 میلیارد مسلمان جهان قابل استفاده هستند و بنگاه های فناور محور، قادر به رقابت بالا با بانک های اسلامی معمولی هستند.
خلاصه ای از امور مالی اسلامی:
برای درک آنچه که این بنگاهها در حال انجام هستند، دانستن برخی مطالب مفید است.
امور مالی اسلامی از اصولی پیروی می کند که به عنوان شرع شناخته می شود، که به عنوان بدنه اصلی دین نیز شناخته می شود.
اگرچه قرن ها امور مالی این چنین انجام می شد، اما بانکداری مدرن مطابق با شریعت از اواسط قرن بیستم به بعد شکل گرفته است، و این باعث تغییر استقلال و رونق روز افزون مراودات ملل با اکثر مسلمانان شده است. تأمین اعتبار از طرق مختلف با انواع استانداردهای متفاوت انجام میگیرد.
اول، بیشتر دانشمندان مسلمان معتقد هستند كه در شرع پرداخت شارژ یا پرداخت بهره (ربا) ممنوع است.
عبارات در قرآن و حدیث با بهره وری برابر است، بنابراین راه هایی وجود دارد که به طرفین امکان می دهد در حالتی جز این صورت (بدون ربا) درآمد کسب کنند.
به عنوان مثال، به جای اینکه وام مسکن را با نرخ سود مشخصی به شما بدهیم، یک شرکت مالی سازگار با شریعت، ملک مورد نظر را از شما خریداری می کند، سپس در پرداخت اقساطی که بیش از قیمت خرید اولیه است، آن را به شما می فروشد. (یعنی پول نقدی می گیرید و خرد خرد پس می دهید)
سایر خدمات براساس تقسیم سود و زیان ساختار یافته اند. هنگام واریز وجه بانکی، سهم مشخصی از سود بانکی را به جای بهره به دست می آورید. برای وام تجاری، مبلغ اصلی را به علاوه بخشی از سود خود را پس می دهید (یعنی اگر سود نکرده باشید فقط مبلغ اصلی را پس می دهید).

مترجم: مهران عطا (کارشناس ارشد کارآفرینی بین الملل، دانشگاه تهران)

ادامه مقاله در لینک زیر:
https://www.forbes.com/sites/vinnielauria/2020/03/13/islamic-fintech-startups-on-the-rise-in-southeast-asia/#782afa0e296d
تاریخ :‌ 18 خرداد 1399, 13:45 بازدید : 612