» » پانزدهمین رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی طلوع برکت برگزار شد

شناسنامه رویدادعنوان: رویداد استارتاپی اسلامی – قرآنی «طلوع برکت»، صندوق نوآوری و شکوفایی

                                                                                                                     زمان :19، 20 و21  آذر ماه 98

مکان: مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان ، صندوق نوآوری و شکوفایی

مدت زمان: 3 روز

تعداد شرکت کنندگان : 60 نفر

تعداد تیم ها :17  تیم

تعداد منتورها: 6 نفر

تعداد داوران: 4 نفر

تعداد سخنرانان: 1نفر

جوایز: تیم اول 30 میلیون ریال، تیم دوم 20 میلیون ریال و تیم سوم 10 میلیون ریال 

- امکان استقرار به عنوان هسته فناور در مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی

- بهره مندی رایگان از مشاوره کلینیک کسب و کارهای نوپای مرکز رشد شرح رویداد

پانزدهمین رویداد استارتاپی اسلامی- قرآنی طلوع برکت به همت مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی از تاریخ 19 لغایت 21 آذر ماه 1398 در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این رویداد با حمایت صندوق نوآوری وشکوفایی، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ه)‌ شهرری و با همراهی سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان  جهاد دانشگاهی،  ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتابدهنده زیست بوم تولید محتوای دیجیتال (ابر زندگی) ، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیر کبیر به مدت سه روز با حضور60 نفر در قالب 17 تیم برگزار شد.

رویداد « طلوع برکت » از نوع رویدادهای شبیه ساز است که فرآیند تبدیل ایده به محصول در طول 30 ساعت توسط شرکت کنندگان تجربه می شود و فعالیت هایی از قبیل ایده پردازی، تیم سازی، توسعه محصول و ساخت MVP، اعتبار سنجی ایده و ارائه موثر ایده به سرمایه گذار در طی برگزاری این رویداد انجام می شود. در این رویداد 17 تیم زیر نظر 6 مربی و استاد مشاور در حوزه های مختلف کسب و کار، فرآیند تبدیل ایده به محصول را پس از گذراندن 3 کارگاه کاربردی و تخصصی ، طی نمودند. در پایان تیم ها نتیجه 3 روز تلاش خود را در مقابل داوران و سرمایه گذاران ارائه دادند و سه تیم برتر معرفی شده و جوایز خود را دریافت نمودند.


شرح روز اول رویداد 

زمان : سه شنبه مورخ 19 آذر ماه 1398  

در روز اول رویداد پس از ورود شرکت کنندگان از ساعت 8:30 صبح روز سه شنبه 19 آذر ماه 98 مراسم افتتاحیه با  تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی آغاز شد و پس از نمایش کلیپ از گلچین رویدادهای طلوع برکت برگزار شده،  آقای رحیم خاکی، سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی و دبیر رویداد به معرفی رویداد و سخنرانی پرداختند.

با سخنرانی جناب آقای دکتر رحیم خاکی به عنوان دبیر رویداد فرآیند 3 روز رقابت فشرده رسما آغاز شد. پس از سخنرانی آقای دکتر خاکی کارگاه « برکت از دیدگاه قرآن کریم»  توسط حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد و شرکت کنندگان با مبانی برکت در کسب کارهای آتی خود آشنا شدند. در ادامه کارگاه « شبکه سازی و آموزش های اولیه تیم سازی و مسأله یابی» توسط دکتر رضا اصغریان، مدیرعامل آکادمی آموزشی کارانو برگزار شد. در ادامه صف ایده ها تشکیل شد و با هدایت دکتر علی شهابی افراد ایده های خود را در مدت 1 دقیقه ارائه دادند و 17تیم  حول محور ایده های منتخب تشکیل شدند.  افراد در این یک دقیقه خود را معرفی  نموده و همچنین مشکلی که در بازار پیدا کرده و راه حلی که برای رفع آن مشکل در ذهن آنها وجود دارد را بیان نمودند.

از جمله یکی از حاضران به بیان ایده‌ خود برای توسعه مطالعه قرآن پرداخت و گفت: قرار بود با قرآن انس بگیریم و قرآن با گوشت و پوست ما انس بگیرد. تقریباً همه ما بر روی گوشی‌هایمان، قرآن داریم اما قرآن نمی‌خوانیم مشکل از ما نیست بلکه مشکل از برنامه است لذا باید برنامه‌ای بر روی گوشی نصب کنیم که هر روز این موضوع را به ما یادآوری کند. یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه علامه طباطبایی نیز به بیان ایده خود برای بهبود وضعیت زندگی سالمندان پرداخت فردی دیگر دیدگاه‌های خود برای بهبود استفاده از بازی‌های رایانه‌ای را بیان کرد. در ادامه این رویداد، به همین منوال، حاضران ایده‌های خود را ارائه دادند و کمیته داوران نیز ایده‌ها را یادداشت کرده و با همه جزئیات مورد داوری قرار دادند.

از ساعت 14 تیم ها کار خود را آغاز نمودند و کار بر روی ایده ها تا ساعت 17 ادامه یافت و شرکت کنندگان محل رویداد را به قصد آماده سازی برای 2 روز رقابت نفس گیر ترک نمودند.


شرح روز دوم رویداد

زمان: روز چهارشنبه  مورخ 20 آذر ماه 1398

در روز دوم، رویداد رأس ساعت 8 صبح آغاز شد و تیمها به فعالیت خود با مشاوره و راهنمایی اساتید مشاور پرداختند. بعد از اقامه نماز و صرف ناهار کارگاه « چگونه وارد بازار شویم؟»  توسط دکتر امیرحسین اسدی به مدت نیم ساعت برگزار شد. سپس تیمها به فعالیت خود ادامه دادند.


شرح روز پایانی رویداد ( اختتامیه) 

زمان : روز پنجشنبه  21 آذر ماه 1398

روز سوم رویداد رأس ساعت 8  صبح شروع شد و شرکت کنندگان شروع به جمع بندی مطالب خود و آماده سازی ارائه ها نمودند.  پس از اقامه نماز و صرف ناهار تیمها با همراهی اساتید مشاور(منتورها) ارائه های خود را طبق قالب مورد نظر رویداد آماده نمودند و ارائه آزمایشی مختصری از ساعت 14 در مقابل چشم مربیان داشتند. پس از ارائه آزمایشی تیم ها و اصلاح ارائه ها با توجه به بازخورد مربیان، کلیه تیم ها سالن محل برگزاری رویداد را به قصد ورود به سالن آمفی تئاتر مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان ترک نمودند تا حاصل تلاش سه روزه خود را پیش روی سرمایه گذاران و داوران ارائه نمایند.

مراسم اختتامیه با  تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی آغاز شد و پس از نمایش کلیپ این 3 روزه از رویداد طلوع برکت تیم ها طبق قرعه کشی انجام شده به ترتیب به ارائه ایده و محصول خود پرداختند: 1- آلفا گیم (اجرای بازیها روی تمام سیستمها )، 2- هور (دکوراسیون معماری اسلامی)، 3- هیأت پلاس (پلتفرم آنلاین برای تبلیغات هیئتها)، 4- رایان اندیش رشد (هاب ایرانگردی ویژه سالمندان، توان خواهان، درمان خواهان)، 5- تراشه پرداز باران (سیستم هوشمند تشخیص سایز)، 6- قرآن لاین (سامانه آموزشی تعاملی زنده قرآن )، 7- حرم گرد ( هماهنگی سفرهای زیارتی)، 8- طهورا (آموزش مجازی

 کودکان)، 9- برکت تور (گردشگری اسلامی)، 10- چمدان عروسکی ستیا ( لباس عروسک اسلامی ) ، 11- حلقه امید (سبک زندگی اسلامی به صورت فیزیکال و دیجیتال)، 12-دیتامیک( اطلاعات مربوط به اماکن زیارتی)، 13-قرآنم(سرویسی بازی گونه، جهت آموزش آسان قرآن)، 14-مغز بازی(بازار آنلاین بازی های رایانه ای درمانی اسلامی)، 15-پلتفرم تره بار مجازی( توزیع محصولات کشاورزی )، 16-سالم فود(تغذیه بر اساس آیات قرآن)، 17- سلام روستا ( بسته بندی محصولات فرآوری شده و خشکبار)

98/09/24