» » هکاتون طراحی لباس و زیورآلات با محوریت « سوره مبارکه کوثر»

هکاتون طراحی لباس و زیورآلات با محوریت سوره مبارکه کوثر به همت مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی از تاریخ 4 لغایت 7 اسفند ماه 1397 در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان وابسته به صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این رویداد با حمایت صندوق نوآوری وشکوفایی، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور ، خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) و با همراهی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران، دانشگاه پارس، دانشگاه الزهرا، دانشکده فنی شریعتی، دانشگاه آزاد تهران جنوب، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور، مرکز آموزشهای تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه سوره، دانشگاه تربیت مدرس  طی4  روز با حضور90 نفر در قالب 26 تیم برگزار شد.

محورهای رویداد: 

طراحی لباس

زیورآلات

در اولین روز از این رویداد ورکشاپ استخراج از فرم، فضا و معنا توسط محمد سلیمیان آموزش داده شد و شرکت کنندگان زیرنظر اساتید طراحی لباس و زیورآلات فعالیت خود را آغاز نمودند. و در ادامه رویداد آقای رحیم خاکی در خصوص سوره مبارکه کوثر توضیحاتی ارائه نمودند و توضیحات خود را با تلاوت دلنشین سوره مبارکه کوثر به پایان رساندند. در روز دوم رویداد کارگاه طراحی کانسپت (مبانی طراحی خلاق با استفاده از مفاهیم استعاری و طراحی گروهی، توسط خانم زهره سادات حسینی ارائه گردید و سپس  شرکت کنندگان کار گروهی خود در حوزه طراحی لباس و زیورآلات ادامه دادند.در روز سوم نیز شرکت کنندگان با فنون راه اندازی کسب و کار نوپا در حوزه اسلامی آشنا شدند و در روز پایانی نیز کارهای تهیه شده توسط طراحان ارائه و پس از داوری تیم های برتر معرفی شدند.

در انتها پس از معرفی تیم های « زیدوک » ، « زمرد » و « باروک » به عنوان تیم های برتر در رشته طراحی زیورآلات و تیم های « نوران ، « ادریس» و « ژینو» به عنوان تیم های برتر در رشته طراحی لباس  و تقدیر شد.

جوایز3  تیم برتر از هر رشته:

تیم اول هر رشته،  25 میلیون ریال

 تیم دوم هر رشته ،  20 میلیون ریال

 تیم سوم هر رشته ، 15 میلیون ریال

بعلاوه امکان استقرار به عنوان واحد فناور در مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی

جهت مشاهده عکس های رویداد اینجا را کلیک کنید

98/06/11