نام برند: (  ژینو  )

اعضای ژینو:

خانم ها نگین ارجمند حقیقی و مریم پاد

برند ژینو تقریبا یک سال و نیم است که در حوزه طراحی وچاپ باتیک بر روی پارچه فعالیت می کند.

ایده ی اولیه :

طراحی نقوش وبازی با رنگ بروی شال بود وهرچه روبه جلو حرکت کردیم آرامشی که رنگها و طرح ها ایجاد کردند باعث شد، تا ایده های بعدی در زمینه کار بر روی پارچه در حیطه پوشاک ( روسری، پانچ ، مانتوو...)و اکسسوری منزل (کوسن، پرده، رانر، رومیزی و...)ایجاد شود.

اقدامات انجام شده در ژینو تا به امروز :

طراحی و چاپ باتیک بر روی شال و روسری و کوسن ورانرورومیزی و پرده بوده است .

ژینو در تاریخ 14/7/97نمایشگاهی در گالری ملی صنایع دستی ایران واقع در کاخ سعدآباد به مدت یک هفته برگزار کرد که با استقبال هنر دوستان عزیز روبرو شد،که به واسطه ی این نمایشگاه تعدادی از آثارفروخته شد.

هدفی که ژینو از خلق این آثار دنبال میکند آشنا کردن افراد جامعه با این هنر قدیمی و ارزشمند است و به نوعی سعی دارد تکنیک و نقش و رنگ را با یک هارمونی زیبا و چشم نوازوارد زندگی بی روح و یکنواخت ما کند و از طرفی این هنر را حفظ کرده و فقط محدود به منطقه اسکوه نباشد.

مشتریان ما در حال حاضر بانوان در گروه های سنی نوجوان ،جوان و میانسال هستندودرحال برنامه ریزی برای پوشاک آقایان هستیم.

این تکنیک بروی جنسهای مثل ابریشم ، سیلک و حریر بسیار زیبا میشود و کیفیت کار بالا میرود .

نقاشی باتیک روی ابریشم طبیعی کار حساس و با دقتی است که درابعاد بزرگش (در کاربرد شال و روسری) به مهارت و تجربه نیاز دارد..

 در همه مراحل،از آماده سازی ابریشم،شاسی کشی،انتقال طرح ،رنگ گذاری وفیکس رنگها ،چالشهای کار ،بسیار بیشتر از نقاشی روی پارچه های معمولی و ضخیمتر است و یکی از دلایل قیمت بالای این آثار هم بیشتر به همین خاطر می باشد

97/12/21