بازدید مدیر شعب بانک توسعه تعاون از مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی

بازدید مدیر شعب بانک توسعه تعاون از مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی

محمد شیخ حسینی، مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران، عصر امروز دوشنبه ۹ بهمن ۹۶ از بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان، مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی و خبرگزاری ایکنا بازدید کرد.
محمد شیخ حسینی، مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران، عصر امروز دوشنبه ۹ بهمن ۹۶ از بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان، مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی و خبرگزاری ایکنا بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید با بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان، مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی و خبرگزاری ایکنا آشنا شد و از نزدیک در جریان تولید خبر در این خبرگزاری قرار گرفت.
شیخ حسینی در دیدار با رحیم خاکی، سرپرست مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی به بیان نکاتی درباره شکل‌گیری بانک توسعه تعاون پرداخت و گفت: این بانک در ابتدا به صورت صندوق تعاون که در سال ۱۳۷۱ تشکیل شده بود فعالیت می‌کرد. این صندوق، دولتی و وابسته به وزارت تعاون بود و صرفا هم تسهیلات اعتباری به تعاونی‌ها پرداخت می‌کرد.
وی ادامه داد: در این مدت، مباحث زیادی درباره ادغام یا انحلال این صندوق با بانک توسعه تعاون مطرح شده است اما همواره در همه دولت‌ها، رهبر معظم انقلاب، حامی اصلی بخش تعاون بوده‌اند.
شیخ حسینی اظهار کرد: ماهیت اصل ۴۴ قانون اساسی، حمایت از بخش غیردولتی است و یکی از اهداف اصلی بخش تعاون، جلوگیری از تمرکز ثروت در اختیار افراد خاص، حمایت از حضور مردم در اقتصاد و کناره‌گیری دولت در اقتصاد است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران یادآور شد: تشکیل بانک توسعه تعاون، هم خواست تعاونگران و از مطالبات آنها و همچنین مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است. این بانک با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۸۸ به واسطه بند (ب) سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی تشکیل شد و یکسال طول کشید که خود را با شرایط بانک مرکزی وفق بدهد.
وی تأکید کرد: بانک توسعه تعاون دارای ۴۰۰ شعبه و ۶۰ باجه در سراسر کشور است که ۳۱ شعبه و ۵ باجه آن مربوط به استان تهران است. فعالیت این بانک دارای شفافیت، رعایت ضوابط بانک مرکزی و همچنین موفق در عرصه بانکداری الکترونیک است.
شیخ‌حسینی به فعالیت این بانک در عرصه بانکداری اسلامی اشاره کرد و گفت: رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون، اجرای بانکداری اسلامی بوده و هست؛ چراکه یکی از معضلات نظام بانکی ما، علی‌رغم وجود قوانین خوب، اجرای نادرست بانکداری اسلامی است.
اجرای بانکداری اسلامی رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون است
همچنین در این جلسه، رحیم خاکی، سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی به بیان نکاتی درباره فعالیت‌ها و اقدامات این مرکز پرداخت و گفت: یکی از فعالیت‌های اصلی ما حمایت از ایده‌های دینی و قرآنی در راستای تجاری‌سازی آنهاست. در رویداد استارتاپی اخیر که با همکاری صندوق نوآوری ریاست جمهوری برگزار کردیم، تیم‌های بسیار قوی حضور داشتند که هرکدام از آنها می‌توانند اقداماتی در راستای رسیدن به محصول انجام دهند و لذا ما از امکان همکاری با بانک توسعه تعاون استقبال می‌کنیم.
یادآور شد: بخش مهمی از فعالیت استارتاپ‌ها مربوط به تأمین مالی آنهاست اما این تأمین مالی باید توسط بانک‎های اسلامی و غیرربوی صورت گیرد.
کلیه حقوق برای مرکز رشد سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور محفوظ بوده و بازنشر مطالب منتشر شده تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.