» » » "علی پی" با ارزش ترین فین تک دنیا
"علی پی" با ارزش ترین فین تک دنیا

زمان برگزاری:
-

آدرس دبیرخانه:
-

برگزارکنندگان :
-

سایت کنفرانس:
www.antfinancial.com

شرکت خدماتی انت فایننشیال (Ant Financial) که علی پی نیز نام دارد، یک شرکت وابسته به گروه علی بابا در چین است. انت فایننشیال ارزشمند ترین شرکت فین تک در دنیا به شمار می رود.
در 16 اکتبر 2014 علی پی نام خود را به انت اینترنشنال تغییر داد. در سال 2015، این شرکت 4.5 میلیارد دلار سرمایه از سرمایه گذارانی مانند چاینا اینوستمنت، چاینا لایف، چاینا پست گروپ و غیره دریافت کرد. در همان سال، ارزش این شرکت به 45 میلیارد دلار رسید. 
تا سال ۲۰۱۶ این شرکت حدود ۴۵۰ میلیون کاربر فعال در سال داشته و ۵۸ درصد از تراکنش‌های پرداخت آنلاین در چین از طریق این شرکت انجام گرفته است. در سال ۲۰۱۶ این شرکت آی‌وریفای را خریداری کرد.
تا آخر ژانویه سال 2017، ارزش انت فایننشیال 60 میلیارد دلار بود. در 26 ژانویه 2017، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد مانی گرم اینترنشنال را به مبلغ 880 میلیون دلار خریداری کند. این دو شرکت تصمیم گرفتند در نهایت این معامله را فسخ کنند.
در سپتامبر 2017، انت فایننشیال با سی کی هاتچیسون هولدینگ مشارکت کرد تا یک خدمات کیف پولی دیجیتالی را در هنگ کنگ راه اندازی کند. در سال ۲۰۱۸، این شرکت یک خدمات پول نقد بر مبنای بلاکچین راه‌اندازی کرد که امکان انتقال پول نقد در زمان واقعی را بین افراد در هنگ‌کنگ و فیلیپین فراهم می‌کرد. پس از آن این شرکت حدود ۱۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد و به گفته تایمز آو ایندیا به بزرگ‌ترین شرکت خصوصی که سرمایه زیادی کسب کرده‌است، تبدیل شد.
این شرکت علی پی، بزرگ ترین پلتفرم پلتفرم پرداخت های آنلاین و همراه در دنیا و نیز یوبائو، بزرگ ترین صندوق بازار پول را اداره می کند. به علاوه یک سیستم رتبه بندی اعتبار شخص ثالث را به نام سیسام کردیت اداره می کند. در سپتامبر 2017، انت فایننشیال فناوری پرداخت از طریق نغییر چهره خود را از طریق خدمات علی پی ارائه داد.
یک سال بعد، این شرکت برند انت فایننشیال تکنولوژی را برای تمام محصولات و خدمات فناورانه خودراه اندازی کرد.
شرکت مالی کوبی در سال ۲۰۱۵ توسط علی‌بابا و انت فایننشیال ایجاد شد. انت فایننشیال همچنین شرکت پرداخت اعتباری هوبای و بانک آنلاین مای‌بنک را اداره می‌کند. در سال ۲۰۱۵ انت فایننشیال یک پلتفرم مدیریت دارایی به نام انت فورچون را راه‌اندازی کرد. یوبائو یکی از محصولات در این پلتفرم است. انت فورچون هزاران محصول را از بیش از ۸۰ موسسه بودجه چین ارائه می‌دهد.
در ژوئن 2017، انت فورچون یک پلتفرم خدمات به نام فورچون اکانت را راه اندازی کردکه به موسسات مالی خود از طریق این پلتفرم به فروش برساند.
در همان سال انت فایننشیال رتبه ششم را در فهرست «دنیا را تغییر دهید» فورچون قرار گرفت و به خاطر تاثیر مثبت انت فارست روی محیط زیست به شهرت رسید. این شرکت به کاربران خود امکان می دهد تا از طریق اقدامات خود در دنیای واقعی «امتیازهای انرژی» را جمع آوری منند تا از ان برای رشد درختان واقعی و مجازی استفاده کنند.انت فایننشیال و شرکای آن تا کنون 10.25 میلیون درخت کاشته اند.
تاریخ :‌ 12 آبان 1397, 14:15 بازدید : 606