تولید فناوری؛ حلقه مفقوده در عرصه فعالیت‌های قرآنی
رئیس پارک علم و فناوری استان قم مهم‌ترین حلقه مفقوده در عرصه قرآن را تولید فناوری از تحقیقات بنیادی و توسعه‌ای دانست و گفت: ظرفیت تجاری‌سازی عرصه‌های قرآنی وجود دارد البته کار قدری چالشی هم هست.
نحوه حمایت معاونت علمی ریاست‌جمهوری از شرکت‌های ‌دانش‌بنیان حوزه علوم‌انسانی
سرپرست امور موسسات و شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فن‌آوری نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد: حمایت از شرکت دانش‌بنیانی که دایره فعالیتش در حوزه علوم پایه است به حمایت از فعالان و دانش‌آموختگان علوم انسانی نیز منتج می‌شود
حمایت از مرکز رشد فعالیت‌های قرآنی پیرو تفاهم‌نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی در مورد طرح‌های توسعه فناوری داریم، حمایت از مرکز رشد قرآنی این نهاد را در قالب همین موافقت‌نامه میسر دانست.
مشکلات فراروی پارک‌های علم و فناوری از زبان معاون وزیر/ پارک‌هایی برای تحقق ما می‌توانیم
معاون پژوهشی وزیر علوم با اشاره به چالش‌های توسعه فناوری گفت: جایگاه فناوری و نوآوری در سیاست‌های کلان کشور شفاف نیست و در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ضعف داریم.
وزارت علوم از به‌کارگیری فناوری‌ در زمینه انتقال مفاهیم قرآنی حمایت می‌کند
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم اظهار کرد: وزارت علوم از حضور فناوری‌ و تکنولوژی‌ در بخش علوم انسانی به‌ویژه بخش قرآنی و انتقال مفاهیم قرآنی به جامعه حمایت می‌کند.
طراحی شهربازی معارفی/ فراخوان دائمی ایده برای تکمیل ظرفیت‌ مرکز رشد علوم انسانی
مدیر مرکز رشد علوم انسانی قم ضمن تشریح پیشینه و اقدامات این مرکز به معرفی برخی ایده‌های نوآورانه این مرکز نظیر شهربازی معارفی پرداخت.
چالش‌های فراروی شرکت‌های دانش‌بنیان علوم انسانی
مدیر مرکز رشد علوم انسانی قم نبود پایگاه ثبت مالکیت فکری، مشکل ارزیابی‌ شرکت‌ها، سختگیری بیش از حد در دانش‌بنیان شناخته شدن آن‌ها و عدم حمایت را مهم‌ترین موانع و چالش‌های کار در زمینه تجاری‌سازی علوم انسانی دانست.
فعالیت در حوزه آموزش صحیح تلفظ واژگان قرآن در شرکت «آوانگاری» پارک علم و فناوری کرمان
مدیر پارک علم و فناوری استان کرمان در رابطه با فعالیت‌های قرآنی که در این پارک انجام می‌شود به فعالیت‌های شرکت «آوانگاری» اشاره کرد و گفت: در واقع در رابطه با آموزش صحیح تلفظ واژگان قرآن به کودکان فعالیت می‌کند.
شناسایی مؤسسات فرهنگی ـ قرآنی فعال در حوزه اقتصاد از سوی مرکز رشد قرآنی
مدیر مرکز رشد علوم انسانی قم به بیان پیشنهاداتی برای مرکز رشد قرآنی جهاد دانشگاهی پرداخت و گفت: در این مرکز به‌دنبال مؤسسات فرهنگی ـ قرآنی باشیم که بتوانند یا توانسته‌اند از موضوعات قرآنی کسب و کار ایجاد کنند. حمیدرضا شوشتری در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، با اشاره به سختی‌های کار در حوزه علوم انسانی اظهار کرد: کار در حوزه علوم انسانی و اسلامی در زمینه مراکز رشد بسیار سخت است. من هم‌زمان مدیر یک مرکز رشد فنی و مهندسی در پارک قم هستم و هم مدیر مرکز رشد علوم انسانی، ولی این مرکز رشد علوم انسانی واقعاً چیز دیگری است. سختی کار خیلی بیشتر است.
نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات قرآنی استان تهران برگزار شد
نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات قرآنی استان تهران و مرکز رشد فناوریها و هنر قرآنی عصر امروز، اول آذرماه، در سالن اجتماعات سازمان فعالیت‌های قرآنی کشور برگزار شد.

قبلی بعدی
کلیه حقوق برای مرکز رشد سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور محفوظ بوده و بازنشر مطالب منتشر شده تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.