برگزاری کارگاه «حجاب، زن، مصونیت؛ ارائه مد ایرانی اسلامی» در پنجمین جشنواره مد و لباس فجر
برگزاری کارگاه «حجاب، زن، مصونیت؛ ارائه مد ایرانی اسلامی» در پنجمین جشنواره مد و لباس فجر
گروه جامعه: جزئیات برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر اعلام شد.
راهکارهای گسترش قرآن و حدیث از قلب دانشگاه به متن جامعه
علیرضا کاوند، عضو هیئت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم در گفت‌‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در تقویت جایگاه قرآن در سطح جامعه اظهار کرد: به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها می‌توانند در دو عرصه به تقویت جایگاه قرآن در سطوح مختلف جامعه بپردازند؛ عرصه اول معارف و مفاهیم قرآنی است و عرصه دوم هنرهای قرآنی است.
موانع ورود فیلم‌نامه‌نویسان به فیلم‌نامه‌های قرآنی/ عدم اقتباس از قرآن و فقر ساختاری فیلم‌نامه‌ها
کانون خبرنگاران نبأ: سريال‌های يوسف پيامبر(ص) و مريم مقدس از فیلم‌نامه های قرآنی بوده‌اند که قرآن در جذب مخاطب این فیلم‌ها،‌ نقشی انکار‌ناپذیر داشتند؛ تعداد فيلم‌هایی که با اقتباس از قرآن نوشته شده بسيار کم است؛ جمال شورجه، کارگردان سینما و تلویزیون به بیان دلایل عدم ورد فیلم‌نامه‌نویسان به فیلم‌نامه‌های قرآنی و موانع موجود می‌پردازد.
نشست ایده‌پردازی و طرح‌ریزی کسب و کار صنایع فرهنگی قرآنی و هنر اسلامی ایرانی «طلوع برکت»
به همت مرکز رشد و شکوفایی فناوری های قرآنی سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور نشست "طلوع برکت" برگزار شد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان تهران از مرکز رشد قرآنی بازدید کرد
عباس شفیعی، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان تهران امروز، 15 دی‌ماه، در بازدید از خبرگزاری ایکنا و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور از فعالیت‌های این صندوق گفت و افزود: ما باید به فکر اقتصاد حوزه فرهنگ باشیم. اگر به این موضوع اهمیت داده نشود قطعا وضعیت اقتصادی در حوزه فرهنگی کشور به طور عام و فرهنگ قرآنی به طور خاص آسیب خواهد دید. وی در این دیدار تاکیداتی بر حوزه‌های اقتصادی و کارآفرینی قرآنی داشت و بیان کرد: بسیاری از محصولات قرآنی به طور رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد که اینکار باید ساماندهی شود.

حمایت‌ از فعالیت‌های پژوهشی و دانش‌بنیان با موضوعات قرآنی
حسن ربیعی با تاکید بر اینکه از طریق وقف‌ باید اقداماتی انجام شود تا دستگاه‌ها فرهنگی قرآنی وابستگی ۱۰۰‌ درصد خود را از منابع دولتی کم کنند، از ‌حمایت‌ ‌سازمان اوقاف در خصوص فعالیت‌های پژوهشی و دانش‌بنیان قرآنی خبر داد.
نشست هم‌اندیشی فعالان قرآنی دانشگاه‌های استان تهران برگزار شد
نشست هم‌اندیشی فعالان قرآنی دانشگاه‌های استان تهران و مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی عصر امروز، چهارم آذرماه، در سالن اجتماعات سازمان فعالیت‌های قرآنی کشور برگزار شد
نشست هم‌اندیشی مسئولان و مدیران موسسات فعال قرآنی استان تهران برگزار می‌شود
نشست هم‌اندیشی مسئولان مرکز رشد فناوری و هنر قرآنی به منظور آشنایی مدیران و مسئولان موسسات فعال قرآنی با این مرکز برگزار می‌شود.
نشست هم‌اندیشی مسئولان قرآنی دانشگاه‌های استان تهران برگزار می‌شود
نشست هم‌اندیشی مسئولان مرکز رشد فناوری و هنر قرآنی به منظور آشنایی مسئولان قرآنی دانشگاه‌‎های استان تهران با این مرکز برگزار می‌شود.
برگزاری ۲ نشست‌ هم‌اندیشی تبیین نحوه تعامل با مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی
مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی جهاد دانشگاهی دو نشست هم‌اندیشی با «مسئولین موسسات فعال قرآنی استان تهران» و «مسئولین و کار‌شناسان قرآنی نهادهای دانشگاهی استان تهران» را برگزار می‌کند.


کلیه حقوق برای مرکز رشد سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور محفوظ بوده و بازنشر مطالب منتشر شده تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.